2012/04/12
Ragadj ceruzát!
Ezzel a bejegyzéseimmel arra szeretném bírni a kreatív, rajzolni vágyó látogatóimat, ha van kedvük, fogjanak tollat, ceruzát és vágjanak bele bátran a rajzolásba,alkotásba!
Szeretném megismertetni Veletek a rajzolás örömét, és az abból fakadó szeretetet és szabadságot.
Ezeket a leckéket saját magam által szerzett tapasztalatokból, és persze tanáraimtól kapott tudásomból gyúrtam össze, akik inspiráltak és sokat formálták az én rajz stílusomat. Persze senkit se sarkallok arra, hogy úgy rajzoljon, mint én,ezeket a leckéket én inkább útmutatónak, kezdő segítségnek szánnám. Aztán ha később mégis nagyon belemélyülsz,komolyan veszed és sokat gyakorolsz akkor úgyis kialakul a saját stílusod. :)
Ha kedvet érzel hozzá, kezd el ,tán a szórakozás vagy kiváncsiság miatt, lazítás képpen vagy mert meg szeretnéd tanulni.
Eszközök:
Először is azt kell megvitatni milyen eszközökkel dolgozzunk.
Ha kezdő rajzos vagy ajánlom a HB-s ceruzákat. A H-s (Hard) ceruzák kemény ceruzák, ezeket inkább vázlatozáshoz , előrajzokhoz, krokik elkészítéséhez használjuk. A B-s (Black) ceruzák puhák, inkább sötétítéshez árnyalatok elővarázsolásához használjuk. Nehezebben radírozható, mint a H-s fajták.
Tehát maradjunk a közepes HB-nél, később elővehetjük a B-seket.
A radír, szinte mindegy csak jó minőségű legyen. Esetleg használhatunk gyurmaradírt is, de azt inkább szénnel való rajzolásnál vagy a B-s ceruzánál. Jobban kiszedi a zsírosabb összetételű grafitot a papírból. Én Koh-I-Nor-ra esküszöm.
Persze, nagyon sok lehetőséged van, mivel készíted el a rajzod, de kezdésnek mindenképp a ceruzát javaslom, utána jöhetnek olyan finomságok, mint a szén,pasztell vagy tus.stb. ;)
A legmegfelelőbb a sima rajzpapír. Vannak texturáltabb rajzpapírok, melyeknek érdesebb a felületük,ezek a kréta- és a szénrajzokhoz a legalkalmasabbak.
Minél simább a papírunk, annál teltebb és sötétebb lesz a szín. Viszont, ha érdesebb papíron, pasztelpapiron vagy félérdes akvarell papíron rajzolunk, akkor az egyenetlenségek miatt a vonalak megtörnek és itt-ott elővillan a papír fehérsége. Ez nem feltétlenül baj, bár így nem lesznek plasztikusak a rajzaink, viszont pont ettől a szemcsés hatástól érdekesebb lehet a tónusozott rajzunk.
A következő bejegyzésemben kifejtem a fejrajzot és annak elkészítését :)
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Szia Brigi! Csaba vagyok. Tetszenek a munkáid! Mostanában sokszor érzem úgy, hogy szívesen rajzolnék. Olvasom, mit, hogy kellene, így akadtam a Te oldaladra is. Remélem folytatod a bejegyzést... :) Kellemes napokat! Üdv. Csaba
VálaszTörlésSzia Csaba! Örülök,hogy gondolkozol a rajzláson!Az utóbbi időben sajnos nem fogalalkoztam ezzel a lecke sorozattal,de mivel felkeltette az érdeklődésedet igyekszem folytatni!:)
TörlésNeked is szép napot!
Beby